• HOT-LINE: 494 532 202, 494 534 354
 • vema@softbit.cz
  title 2 new

  Zkrácené úvazky pro rodiče

  Rodiče dětí mladších 15 let mají podle rozhodnutí Nejvyššího soudu nárok na zkrácený úvazek. Zaměstnavatel jim není povinen vyhovět pouze v případě, kdy by zkrácený úvazek prokazatelně ohrozil fungování jeho firmy či úřadu.

  Verdikt může podle reportáže České televize přinést průlom v dosavadní české praxi. Mluvčí Českomoravské konfederace odborových svazů Jana Kašpárková označila výrok soudu za správný. „Jde o legitimní zájem slaďování pracovního a rodinného života,“ citovaly ji Hospodářské noviny. Zaměstnavatelé se ale brání tím, že poloviční úvazek neznamená poloviční náklady. „Nestojí to polovinu peněz, ale například 70 %. Nakonec je dražší vzít člověka na zkrácený úvazek než na plný,“ řekl deníku Vít Jásek, ředitel Unie zaměstnavatelských svazů.

  Ve srovnání s Evropou nabízejí české firmy jen minimum zkrácených úvazků, na což nedávno upozornil i Český statistický úřad. Podíl lidí, kteří pracují na nějakou formu částečného úvazku, je v Česku jen 5,8 %. Češi tráví v práci asi 41 hodin týdně, průměr osmadvacítky je přitom 37 hodin.

  Jak budou reagovat rodiče malých dětí a zaměstnavatelé? Je to další důvod, aby se zaměstnavatelé vyhýbali maminkám, nebo dojde k vzájemně prospěšnému skloubení práce a osobního života? V každém případě zadávání částečných úvazků v softwaru Vema není problém.

  Rychlý kontakt

  Konzultační linka VEMA

  Tel.: 494 532 202, 494 534 354
  e-mail: vema@softbit.cz

  kontakty

  SOFTbit software - divize VEMA
  Nad Dubinkou 1634
  516 01 Rychnov nad Kněžnou

  Proč si vybrat naši společnost?

  Specializujeme se na vývoj a dodávky informačních systémů více jak 20 let a jsme schopni přizpůsobit komplexní řešení potřebám zákazníků.

  Právě zavádíme informační systém

  Díky propracovaným modulům, které jsou součástí SQL Ekonom, získáváme stále nové zákazníky, kteří jsou se systémem velmi spokojeni.

  Klientský a zákaznický servis

  Zaměřujeme se na všechny zákazníky, kteří upřednostňují plnou podporu a kvalitní služby po celou dobu užívání našeho informačního systému.

  Školení. semináře, prezentace

  Pro všechny naše zákazníky pořádáme řadu školení a seminářů k jednotlivým subsystémům včetně informací o změnách v daňové legislativě.